Під час конференції, що присвячена Міжнародному дню інтелектуальної власності, та організовувалася Національним технічним університетом України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського, Українським національним офісом інтелектуальної власності та інновацій, Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності НАПрН України, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана, Українським державним університетом науки і технологій обговорювалися актуальні питання відкритої науки в Україні та проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації принципів відкритої науки», оприлюднений для громадського обговорення Міністерством освіти і науки України 07.03.2025.
У виступі директора Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України, д.ю.н. Ю. Капіці зазначалося, що впровадження підходів до відкритої науки у практику закладів вищої освіти та наукових установ України має слідувати практиці Європейського Союзу, де така діяльність розвивається перш за все під впливом рекомендацій, громадських ініціатив, умов договорів на виконання наукових досліджень.
Вказувалося на невідповідність зазначеного проєкту Закону практиці відкритої наука в ЄС, а також практиці застування ліцензій відкритого доступу Creative Commons.
Наводиться запис виступів на конференції, що торкалися питань відкритої науки:
Таймкоди
- 7.53 - Дорошенко О.Ф.,к.ю.н., директор НДІ інтелектуальної власності НАПрН України
- 22.13 - Капіца Ю.М., д.ю.н, директор Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України.
- 48.10 - Кодинець А.О., д.ю.н., професор, завідувач кафедри інтелектуальної власності та інформаційного права Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.